hajduk-1912-kula-omladinac-stari-banovci

HAJDUK 1912 – OMLADINAC (NB) 0:3

SRPSKA LIGA “VOJVODINA“

HAJDUK 1912 – OMLADINAC (NB) 0:3 (0:1)

Stadion „Milan Sredanović“. Gledalaca 150. Sudija:Aleksa Grahovac (Novi Sad) 8. Strelci: Prijović u 41. i 79, Misić u 81. minutu. Žuti kartoni: Dimitrić, L.Novaković, Mihajlović (Hajduk 1912), Radić, Stanimirović, Dobrijević (Omladinac).

HAJDUK 1912: Pajović 6, Vujović 6 (od 80. L. Novaković -), Cicmil – (od 43. Mikan 6), Stevanović 6, Ljumović 6, Dimitrić 6, Pjošta 6, Mihajlović 6, Biočanin 6, Dimitrijević 6, Marinković 6

OMLADINAC: Blagojević 7, Prijović 8 (od 85. Kokir -), Misić 8, Maksimović 7, Milićević 7 (od 65. Radojević 7), Mališ 8, Dobrijević 7 (od 85. Popović -), Ahčin 8, Stanimirović 7, Radić 7 (od 85.Tomašević -), Todorović 7
(od 75. Marković -)

Igrač utakmice: Prijović

Svoju nadmoć u prvom delu utakmice gosti su krunisali vodećem golu u 40. minutu kada je Stanimirović probio po desnom boku, idealno centrirao, a na suprotnoj stativi Prijović udarcem glavom poslao loptu pod prečku

U nastavku, domaći su krenuli agilnije ka golu gostiju, pa su već u drugom minutu drugog dela preko Pjošte propustili priliku da izjednače. Kako je vreme odmicalo tako su i jenjavali napadi Kuljana i gosti u roku dva minuta su postigli još dva pogotka. Prvo je Dobrijević u 80. minutu izdržao duel sa Stevanovićem na sredini terena pobegao mu i uputio prizeman centaršut sa desne strane a na drugoj stativi našao se Prijović koji je samo nogu postavio. Taman što su krenuli sa centra na sredini terena gostiju loptu je izgubio Marinković, a Misić je pretrčao par igrače domaćih i iskosa sa desetak metara silovitim udarcem matirao Pajovića za konačnih – 0:3.