Leskovčani lako do pobede protiv Nišlija

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas na svom terenu ekipu niškog Car Konstantina rezultatom 3:0 u utakmici 2. kola Srpske lige Istok.
Leskovčani su lako izašli na kraj sa podmlađenim sastavom sa niškog Bubnja. Srećom po fudbal, nevreme koje je protutnjalo ovim delom Srbije zahvatilo je stadion Orion u poluvremenu, pa nije bilo potrebe za prekidom.
Na teškom i raskvašenom terenu, domaćin je opravdao ulogu favorita i na kraju slavio ubedljivu pobedu.
Pobedu domaćina najavio je kapiten Dušan Savić, ponovo najopasniji pred golom protivnika, ali i važan faktor povezivanja redova svog tima.
Posle propuštene odlične prilike u 2., kapiten Savić se iskupio u 40. minutu kada je pobegao odbrani Nišlija, prevario istrčalog golmana Vojina Markovića i poslao loptu u nebranjenu mrežu.
Samo tri minuta kasnije razrešene su dileme oko pitanja pobednika ovog duela, a vođstvo Dubočice je na 2:0 povećao sve bolji Miljan Ljubenović.
U nastavku nekoliko propuštenih prilika domaćina. U 4. minutu sudijske nadoknade vremena posle prodora i centaršuta Anđelića sa desne strane, mladi Marko Đorđević je neodbranjivim udarcem postavio konačan rezultat.
Dubočica – Car Konstantin 3:0
Stadion: Sportski centar Orion u Mrštanu. Gledalaca: 100. Sudija: Branislav Stanković (Pirot). Strelci: Savić u 40., Ljubenović u 43. i M. Đorđević u 90. + 4 minutu za Dubočice. Žuti kartoni: P. Đorđević (Dubočica),  Filipović i  Ivković (Car Konstantin).
GFK Dubočica: Stanković, P. Đorđević, M. Mladenović (Petrović ), Ljubenović, Savić, M. Milić, D. Mladenović, I. Milić (Mitrović), Jovančić, Paunović (Kostić), Tolić (M. Đorđević).
Car Konstantin: V. Marković, B. Stojković, Đ. Stojković, Lazarević, Bisenić (Lazić), Milić (Ivković) Nikolić, Filipović, S. Marković, Dimitrijević(Rušitović), Velinov (Lilić).
U sledećem, 3. kolu Srpske lige Istok Dubočica gostuje u Trgovištu ekipi Pčinje, dok Car Konstantin na svom terenu dočekuje Timok iz Zaječara.