277826773_681049586538740_730844467360671838_n

Rapsodija Hajduka u Šajkašu

Najveće iznenađenje u Vojvodini svakako se dogodolo u Šajkašu gde je Hajduk savladao domaći Borac sa ubedljivih 5:1.
Kuljani su došli u vodjstvo u 16.minutu. Matijašević je dobio loptu u kaznenom prostoru domaćih, izbegao ofsajd zamku i matirao Petrovića 0:1.
Već u 21.minutu bilo je 0:2. Matijašević je gurnuo loptu u prazan prostor Vlaisavljević je bio brži od golmana Borca Petrovića i lagano poslao loptu u mrežu.
Pred odlazak na odmor u šesnaestercu domaćina oboren je levi bek Hajduka Plavšić. Opravdano je dosudjen jedanaesterac. Sa bele tačke šutirao je Ivanović, golman Petrović je odbranio udarac, odbijenu loptu je Matijašević smestio u mrežu 0:3.
Tek što je počelo drugo poluvreme bilo je 0:4. U 47.minutu Ivanović je izveo slobodan udarac sa leve strane, a najviši u skoku je bio štoper Damjanović i glavom zatresao mrežu Borca.
Ivanović je u 61.minutu izveo prekid sa desne strane, odbrana ekipe iz Šajkaša je zaspala a prizemnim udarcem Jančić je postigao pogodak 0:5.
Počasni pogodak Borac je postigao u 79.minutu nakon slobodnog udarca Renića lopta je pogodila prečku a Milanović je sa par metara glavom postigao gol 1:5. Zaslužena pobeda ekipe iz Kule, ali po vidjenom na terenu previsoka, jer su domaći pored počasnog gola propustili Jos 4-5 izglednih prilika.
Borac – Hajduk 1:5
Strelci: 0:1 Matijašević (17), Vlaisavljević (21), Matijašević (44), Damjanović (47), Vlaisavljević (61), Milanović (79). Šajkaš. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Ivan Repček (Vrbas). Pomoćnici: Strahinja Kovač (Vrbas), Vladimir Nikolić (Lovćenac). Žuti kartoni: Ševo, Mirković (Borac) i Radmanović, Šakić (Hajduk).
Borac: Petrović, Trivić (Renić), Topić, Stojanović, Đurić, Smiljanić (Zečević), Gojković (Grgić), Ševo (Vasiljev), Mirković, Božić, Jovanić (Milanović).
Hajduk: Drinčić, Plavšić, Šakić, Jančić, Damjanović (Vuković), Potkozarec (Leškov), Vlaisavljević (Božović), Radmanović, Ivanović, Matijašević (Kočiš), Vujošević (Tadić).