647423_borac2_f

CRVENO-BELA TITULA: “Zebre” u petoj brzini! Sve je rešeno – Borac 1926 je novi PRVOLIGAŠ!

Nakon tri sezone odsustva, čačanski fudbaleri se vraćaju u drugi stepen srpskog klupskog fudbala.

Višemesečna trka u dvoje rešena je pred poslednjih ovosezonskih 90 minuta fudbala.

Na stadionu “kraj Morave” dugo će se slaviti šampionska titula i povratak u Prvu ligu Srbije.

U pretposlednjoj 29. takmičarskoj rundi zapadne grupe srpskoligaškog karavana, fudbaleri Borca 1926 do vrha su napunili mrežu Tutina i zahvaljujući remiju jedinog konkurenta pribojskog FAP-a protiv Sloge iz Požege (1:1) i matematički su obezbedili promociju kolo pre kraja takmičenja.

Kada je reč o samoj utakmici, pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvog poluvremena. Domaćin je pred oko 700 ljubitelja fudbala poveo već u petom minutu preko Strahinje Pantića, da bi prednost duplirao Nikola Milekić u 19. minutu iz jdanaesteraca, a strelac trećeg pogotka bio je Arsenije Vranić u 37. minutu.

U nastavku meča Vranić postiže još jedan pogodak, da bi tačku na goleadu stavio Nikola Grbović u 75. minutu. Trijumf Čačana je mogao biti i ubedljiviji da je Veljko Bogićević u 78. minutu realizovao najstrožu kaznu.