1693161497106

Slogi derbi Temerina

TSK – Sloga 1:3

Stadion: FK TSK u Temerinu, gledalaca 300, strelci: 1:0 Pupovac 4.minut, 1:1 Grujić 72.minut, 1:2 Grujić 74.minut, 1:3 Marjanović 90+3.minut, sudija: Vladimir Tošić, pomoćnici: Uroš Radinović i Dragan Kovačević, žuti kartoni: Ilić, Ostojić, Paška (TSK), Pastor, Senderak, Papak (Sloga).

TSK: Vojvodić, Lazić (Petar Marković), Radičić, Vlaisavljević, Stjepanović (Pribić), Pupovac, Ilić (Predraf Marković), Jovanović, Ostojić, Vuković (Paška), Svitić.

Sloga: Vojvodić, Marić (Marjanović), Pastor (Jovanov), Tomić, Senderak, Banović, Krajnović, Đorđe Prolić (Borić (Boro Prolić)), Grujić, Ungar, Bukvić (Papak).

Lokalni derbi je odigran po dobrom terenu i veoma teškom vremenu. Domaći su već u 4.minutu došli do prednosti. Posle ubačene lopte sa desne strane kapiten TSK-a Pupovac je udarcem u dalji ugao pogodio mrežu Sloge 1:0. Ostatak prvog poluvremena je protekao u igri između dva šesnaesterca bez mnogo uzbuđenja.

Drugo poluvreme je donelo mnogo bolji fudbal. U 60.minutu posle sjajnog prodora Pupovca je u svom kaznenom prostoru oborio štoper gostiju Senderak. Opravdano je dosuđen kazneni udarac. Sa bele tačke Ostojić je šutirao preko gola Sloge. Kako se bližio kraj meča gosti su bili sve opasniji. Krajnović je u dva navrata bio neprecizan.

Onda je usledio brzopotezni šah mat gostiju. U 72.minutu posle akcije sa desne strane lopta je posle dodavanja Krajnovića stigla do Grujića koji je izjednačio rezultat na 1:1. Samo 2 minuta kasnije Marjanović je centrirao sa desne strane, a Grujić ponovo bio strelac ovoga puta u bliži ugao gola domaćih 1:2.

Od tog trenutka gledali smo otvoren meč. Šanse za TSK nisu iskoristili Pupovac i Jovanović, za Slogu Krajnović. Treba i pohvaliti oba golmana Vojvodića koji su se istakli sa nekoliko sjajnih intervencija. U dubokoj nadohnadi stavljena je tačka na ovaj susret. Odlična kontra Sloge koju je poveo Papak, nastavio Krajnović, Grujić nesebično pustio loptu do Marjanovića koji je odličnim udarcem poslao loptu u mrežu 1:3. Sve ukupno gledano zaslužena pobeda Sloge u derbiju Temerina.

U narednom 4. kolu Vojvođanske lige ”Jug” Sloga će ugostiti Hajduk iz Beške, dok će TSK biti domaćin Hajduku iz Divoša.