New Project (18)

Smederevo i posle 11. kola ne zna za poraz

I ovog ponedeljka donosimo vam pregled najzanimljivijih detalja sa utakmica 11. kola Srpske lige “Zapad”.
Fudbaleri Smedereva savladali su ekipu Budućnost Krušika sa 2:0 i tako nastavili niz nepobedljivosti. Pobedu Smederevcima doneli su Zličić i Jovanović. Smederevo u ovoj sezoni još uvek ne zna za poraz. Trenutno su prvi sa pet bodova više u odnosu na ekipu Borca.
Upravo su Čačani igrali derbi meč 11. kola u Požegi protiv domaće Sloge. Požežani su nadigrali ekipu Borca, ali je na golu gostiju bio sjajni Nikola Pejović, koji se isprečio domaćima da postignu pogodak. Imali su domaći i igrača više, ali i jedanaesterac koji nisu uspeli da realizuju. Detaljnije ovde.
Mučio se FAP u Bajinoj Bašti, ali je na kraju ipak savladao ekipu Sloge rezultatom 1:2. Strelci za Pribojce bili su Bojan Jelić u 14. i Đorđe Simić u 77. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Darko Đukić u 42. minutu utakmice.
U Tutinu se očekivao jedan dobar i zanimljiv susret, ali su domaći i više nego lako savladali ekipu Poleta. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, a strelci za ekipu Tutina bili su Ivan Joković i Džemal Dedeić. Ovom pobedom Tutinci zauzimaju 4. mesto na tabeli, dok je Polet vezao peti meč bez trijumfa.
U Podunavcima, Real i Sloga (KV) su odigrali nerešeno (1:1). Takovo je ispustilo prednost od dva pogotka i u duelu sa Mačvom osvojili su samo bod (2:2). Rađevac je pogotkom Uroša Kojića iz jedanaesterca došao do pobede protiv Budućnosti (1:0). Mihajlovac i Mladi Radnik su podelili bodove (2:2), a više o ovom meču čitajte ovde.