VREME ČITANJA: 1 min

Štulić sa dva gola dovršio Spartak

U 12. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije niški Radnički je savladao Spartak rezultatom 3:0 i naneo mu četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.
Subotičani su bili ravnopravan rival do 34. minuta. Krenula je tada kontra domaćina, Nikola Štulić i Sava Petrov su kombinovali, lopta je došla do Stefan Dimića koji je utrčao u kazneni prostor, izdržao duel sa Đurasovićem i udarcem po zemlji matirao golmana Manojlovića – 1:0.
Ubrzo su Nišlije mogle da dupliraju prednost, Petrov je sa leve strane idealno centrirao, a Stefan Cvetković na drugoj stativi šutirao glavom i promašio gol iz neposredne blizine.
U 60. minutu Nikola Štulić je približio Radnički trijumfui majstorskim potezom. Udarcem sa ivice kaznenog prostora zakucao je loptu pod prečku za 2:0.
Petrov je bio u prodoru sa leve strane kada ga je Đurasović faulirao u kaznenom prostoru. Dosuđen je penal, a Štulić bio precizan sa 11 metara, devetim golom u sezoni se izjednačio na prvom mestu liste strelaca sa Badamosijem iz Čukaričkog za konačnih 3:0.
U finišu, gosti su imali dve šanse, Jamkam i Aksentijević su sa gol linije otklonili opasnost.