1679940149476

Teleoptik do prve pobede

Odigrane su utakmice 19. kola Srpske lige „Beograd“.
Kolo je obeležila prva pobeda Teleoptika u nastavku sezone. Optičari su u prva tri kola zabeležili isto toliko poraza, a za vikend su pobedili Studentski grad sa 2:0. Oba gola je postigao desni bek Dragan Bojat. Lider Zemun je na teškom gostovanju u Baričiu stigao u 90.minutu pogotkom Dušana Vukčevića.
OFK Beograd je nastavio seriju prolećnih pobeda. U Lazarevcu je pobeđen domaći Borac sa 3:1. Zvezdara je definitivno u slabijoj formi nego jesenas. Na Bulbulderu je igrala nerešeno 1:1 sa BSK-om iz Borče. Brodarac je bio siguran na domaćem terenu, sa 2:0 savladan je Radnički iz Obrenovca.
Torlak je doživeo treći prolećni poraz i to sve kao domaćin. Budućnost iz Dobanovaca je pobedila sa 2:1 na terenu SC FSB na Adi. Na Novom Beogradu nije bilo golova. Ušće i Jedinstvo su igrali nerešeno 0:0. Sinđelić je doživeo poraz na svom terenu od BASK-a sa 3:1 uz odličnu predstavu Veljka Radlovačkog strelca dva gola za goste.
Posle ovog kola na prvom mestu je Zemun sa tri boda viška u odnosu na OFK Beograd i Zvezdaru.