687096_brodarac_f (1)

SRPSKOLIGAŠKA PREMIJERA: Remi Brodarca i GSP Polet Dorćola – Prva Iskra se gostila na Bežaniji! Gosti nakon preokreta slavili na Carevoj Ćupriji!

Odigrana su prva tri meča ovogodišnjg trećeligaškog karavana.

Petak 16. avgust doneo je i prva tri meča u Srpskoj ligi Beograd za zakmičarsku 2024/25 godinu, a premijerni mečevi su odigrani u Žarkovu, kraj Bežanijske crkve i na Carevoj Ćupriji, a niti u jednom od navedenih mečeva domaće ekipe nisu slavile.

Brodarac (Novi Beograd) – GSP Polet Dorćol (Beograd) 1:1 (0:1)

Na stadionu OFK Žarkova, novobeogradski Brodarac je ugostio ekipu GSP Polet Dorćola. Gosti do prednosti stižu u 35. minutu kada je mrežu Luke Martinovića zatresao Stefan Dimić što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Poravnanje rezultata i bod domaćem sastavu doneo je Strahinja adamović pogotkom u 61. minutu susreta.

Brodarac (Novi Beograd): Martinović, Milivojević (Vučetić), Nešić, Ilić (Đokić), Vranješ (Bogdanović), Bojović (S. Janković), Zečević, Pavlović, Đorđević, Nikolić (Adamović), M. Janković.

GSP Polet Dorćol (Beograd): Rakonić, Tošić (Mitrović), Dimić (Mijušković), Tatomirov, Henković, Radulović, Pavlović (Radovanović), Jovanović, Đorđević (Marjanović), Spasić, Daraboš.

Srpskoligaška sezone je počela mečom u Žarkovu

Studentski grad (Novi Beograd) – Prva iskra (Barič) 1:2 (0:0)

Na stadionu u Vojvođanskoj ulici golova nije bilo punih 73 minuta, a zatim su se u samo pet minuta dva puta mreže tresle. Prvo je Stefan Stajić šokirao domaćina, ali je Nemanja Mrdak već u 78. minutu doneo rezultatsko poravnanje.

Činilo se u tom momentu da će ekipe podeliti plen, ali je u petom minutu nadoknade vremena Dimitrije Diković doneo veliko slavlje gostima koji su time trijumfalno započeli novu sezonu.

Studentski grad (Novi Beograd): Terzić, Miletić, Stefanović, Predić (Čigoja), Popadić, Čupić (Milanović), Mrđenović (Mrdak), Knežević, Džodan, Gavrilović (Savić), Nikolić (Milošević).

Prva Iskra (Barič): Čukuranović, Keramat (Savić), Golić (Stajić, Diković), Šarić, Ahmetović, Blagojević, Prodanović (Stojanović), Aleksić, Starčević (Bojović), Lakčević, Simčević.

BASK TEK (Beograd) – Kolubara (Lazarevac) 1:3 (0:0)

Na Carevoj Ćupriji brzo će svi ljubitelji fudbala zaboraviti sve ono što se na terenu događalo u prvih 45 minuta, ali je onda usledio uragan tokom drugog perioda igre.

Domaći fudbaleri stižu do prednosti u 65. minutu preko Aleksandra Martića, da bi deset minuta kasnije došlo do izjednačenja, a sopstvenu mrežu je zatresao Damjan Jovančić.

Nikola Stojanović je u 81. minutu doneo potpuni preokret, a konačnih 1:3 psotavlja Marko Simić u sedmom minutu nadoknade vremena.

BASK TEK (Beograd): Nikolić, Radošević, Karišik (Milić), Pražić, Milosavljević (Lepojević), Milisavljević, Đurić, Jovković, Martić (Petrović), Vidić (Jovančić), Ostojić (Milovanović).

Kolubara (Lazarevac): Prodanović, Marinković, Đurđević, Petković, A. Lazarević (N. Stojanović), Blagojević (L. Lazarević), Simić, L. Ristovski, N. Ristovski, Milentijević (I. Stojnović), Petkoski Cimbaljević.