tisa-adorjan-gfk-sloven-ruma

TISA – SLOVEN 4:3

SRPSKA LIGA „VOJVODINA“

TISA – SLOVEN 4:3 (1:0)

Adorjan – Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Janković (Pančevo) 8. Strelci: Šveljo u 13, Torbica u 57. i 80. i Kostić u 73. za Tisu, Simić u 51, Stojisavljević u 86. i Janjić u 90+2 za GFK Sloven. Žuti kartoni: Viola, Šveljo, Svitić, Juhik, Torbica, Krunc, Kostić (Tisa), Simić, Protić, Lukešević (GFK Sloven).

TISA: Vojvodić 7, Pronek 7,5, Mesaroš 7, Viola 7 (Juhik 7), Slavuljica 7,5, Kostić 7,5 (Tomić -), Krunc 7, Svitić 7,5, Kudrić 7,5 (Živina -), Šveljo 8 (Gabrić -), Torbica 8,5 (Lekaj -).

GFK SLOVEN: Šegavac 6,5, Simić 7,5, Radović 7 (Protić -), Lukešević 7 (Stojisavljević 7), Ilić 7, Batalo 6,5 (Maksimović 6,5), Radišić 7, Marinković 7 (Jandrić -), Janjić 7,5, Kuljanin 6,5 (Popović 7),Ignjić 7,5.

Igrač utakmice: Torbica

Za obe ekipe važna utakmica, ali Tisa je uspela potopi rivala iz Rume i osvoji bodove u nadi za opstanak. Prva prilika u 13. minutu i vođstvo. Kroz sredinu ubačenu loptu od Adama Viole pred protivničkim golom prihvatio je iskusni Ognjen Šveljo i lob udarcem preko Šegavca loptu poslao u mrežu.

Početkom drugog dela Rumljani su pojačali tempo što je donelo izjednačenje u 51.minutu, Danilo Simić snažno je šutirao sa 25 metara, sgolman Veljko Vojvodić uspeo samo daje odbije u mrežu.
Šest minuta kasnije uzvratio je Milutin Torbica i iz trka pogodio, a u 73. minutu, Luka Kostić glavom pogodio metu na centaršut Neđe Slavuljica iz prekida. Za ubedljivo vođstvo 4:1 još jedan gol postigao je Torbica.

Tek što je ušao u igru Nenad Stojisavljević u 86. minutu a potom u nadoknadi i Marko Janjić ublažili su poraz Rumljana.