435757567_1493362401263931_4628045535219341693_n

SLAVIJA (NS) – HAJDUK (D) 2:2

VOJVOĐANSKA LIGA „JUG“
Slavija (NS) – Hajduk (D) 2:2 (1:1)

Novi Sad – Gledalaca: 300. Sudija: Dejan Kresić (Titel) 5,5. Strelci: Kitić u 28. i Ćeha u 51. za Slaviju, Zolnajić (iz penala) u 45+3. i Trebovac u 60. za Hajduk. Žuti kartoni: Kitić, Trišić, Batinić, Milovac (Slavija), Zolnajić, Mandić (Hajduk). Crveni kartoni: Milovac (Slavija) u 78. i Džibrić (Hajduk) u 68. minutu. S

LAVIJA (NS): Zaviš 7, Lazarević 8, Gajić 7, Stajić 7,5, Batinić 6,5, Eror 6,5, Ćeha 7,5 (od 56. Đorđievski 7), Trišić 7 (od 61. Đaković – (od 72. Kljajić -)), Kitić 7,5 (od 61. Ferati -), Banović 7, Milovac 6,5.

HAJDUK (D): D. Petrović 6, Džibrić 6, Radaković 6,5 (od 46. Trebovac 7,5), Jelić 6,5, Jević 7, Mandić 7, Cvijić 7,5, Nađ 7, Kudrić 6,5 (od 65. Veselinović -), Zolnajić 7,5, V. Petrović 6,5 (od 46. Herceg 6,5).

Igrač utakmice: Nemanja Lazarević

Na Salajci, domaćin je dva puta vodio protiv lidera iz Divoša, u najboljoj partiji proleća, ali je na kraju osvojio samo bod.

Odbitak od Dragoslava Petrovića nakon slobodnjaka Marka Milovca, u mrežu preusmerio je Bojan Kitić – 1:0. Izjednačenje je usledilo u nadoknadi, a prethodio mu je sumnjiv jedanaesterac, iz kog je Zolnajić matirao Zaviša. Mandić je raspalio sa 16 metara, lopta je zakačila Gajića, po proceni Kresića u ruku, za najstrožu kaznu. Samo što je počelo drugo poluvremene, Trišić je izveo korner, a statična odbrana gostiju dozvolila je da se bonus Ćeha ušeta ispred Petrovića i ugura loptu u gol. Minus je poništio Tomislav Trebovac, preciznim udarcem sa kapice šesnaesterca, krunisavši dodavanje Stefana Cvijića. U nervoznoj i rastrzanoj igri Kresić je pokazao dva crvena kartona, najpre Džibriću koji je u kontri domaćih visoko podigao nogu, zakačivši u predelu glave Marka Đakovića, a posle i Milovcu, zbog prigovora…

NEMA PROLAZA: Stajić (Slavija) i Kudrić (Hajduk)