kabel-novi-sad-naftagas-elemir

KABELOVCI NAPOKON DO TRI BODA

Fudbaleri Kabela savladali su Naftagas sa 3:0 (1:0) u 23. kolu Srpske lige grupa Vojvodina.
Domaći su u 10. minutu imali jedanaesterac, ali ga nisu iskoristili. Jedan od defanzivaca Naftagasa nepropisno je startovao nad Vanjom Apostolovskim, ali je kapiten Đorđe Đurić šutirao veoma loše, pa je Aleksa Matković lako intervenisao. Nastavili su Kabelovci sa napadima, ali nisu uspevali da postignu gol. Nekoliko solidnih prilika imao je i gost preko Stefana Popova, ali bez rezultata. U smiraju prvog poluvremena odlično ubačena lopta stigla je u šesnaesterac Banaćana, a Andrej Pivaš je sjajno skočio i jakim udarcem glavom doveo domaće do prednosti.

Brzo su po nastavku susreta Novosađani duplirali prednost. Mrežu Matkovića pogodio je najzapaženiji igrač utakmice Vanja Apostolovski. Igrao se 57. minut. Nisu se predavali Elemirci, ali je bilo jasno da će teško i do boda. Pitanje pobednika rešio je Nemanja Prvulović, te je tako Kabel upisao prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva.

V. Gvozdenović

Kabel – Naftagas 3:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion Kabela kraj Štranda, gledalaca: 300. Sudije: R. Petrović. Strelci: Pivaš u 41. minutu, Apostolovski u 57. i Prvulović 79. za Kabel. Žuti kartoni: Trninić i Vuruna. (Kabel).

KABEL: Mijanović 7, Trninić 6,5, Marjanović 7, Batos 6,5, Gajić 6,5 (od 75. Prolić), Ilić 6,5, Đurić 7 (od 75. Bratić), Apostolovski 8 (od 68. Trpčević), Vujošević 7, Vuruna 5,5 (od 40. Petrović), Pivaš 7,5 (od 68. Prvulović 7).

NAFTAGAS: Matković 7, Pandurov 6,5 (od 46. Milošev), Jeličić 6,5, Grbić 6, Vukoje 6, Popov 7, Milivojev 6,5, Panić 6,5, Markoski 6,5, Bačvanski 6,5, Švonja 6 (od 46. Stojisavljević).