rusanda-melenci-vojvodina-1928-perlez

RUSANDA – VOJVODINA 1928 0:4 (VIDEO)

VOJVOĐANSKA LIGA „ISTOK“

Rusanda – Vojvodina 1928 0:4 (0:1)

Melenci – Stadion pored Banje. Gledalaca: 280. Sudija: Milan Gaborov (Zrenjanin) 7. Strelci: Milanović u 23. i 78, Kalajdžija u 90+1 i M. Šušnjar u 90+4 minutu. Žuti kartoni: Lisica, Stanković, Janković (Rusanda).

RUSANDA: Mijatov 6, Petrov 6, Oljača 6, Vukoje 6,5, Stanković 6, Kozlovački 5 (Popov 7), Vidić 5 (Ružić -), Lisica 6 (Runjevac 6), Zorić 6, Stevanov 6,5.

VOJVODINA 1928: Savić 7, Ješić 7,5, Bogdanović 7 (Rudić -), Kalajdžija 7,5, Kujundžić 7 (A. Šušnjar 7), Milanović 8 (Kozić -), Čižik 7,5, Malbaški 7 (Knežević -), M. Šušnjar 7,5, Miklić 7 (Bartoš 6,5), Radišić 8.

Igrač utakmice: Milanović

Perležani su učvrstili lidersku poziciju i došli na pet bodova ispred Omoljičana. Poveli su u 23. minutu, kad je Vladimir Kalajdžija centrirao, a Jovan Kujundžić promašio, da bi loptu sačekao Nikola Milanović i telom je uneo u gol.

Gosti su imali incijativu i u nastavku dobru igru krunisali sa tri gola. Na centaršut Gabrijela Čižika skočili su Matija Zorić i Milanović, a kad je. lopta odskočila, napadač gostiju zahvatio je volej i udvostručio prednost.

U nadoknadi vremena Kalajdžija je, iz drugog plana, izbio ispred golmana – Aleksandra Mitrovića i plasirao loptu u mrežu, a konačan rezultat delo je Milan Šušnjara. Prihvatio je centaršut ispred gola i loptu zakucao u mrežu za – 4:0.