borac-sajkas-hajduk-1912-kula

BORAC (Š) – HAJDUK 1912 2:1

SRPSKA LIGA ”VOJVODINA”

Borac (Š) – Hajduk 1912 2:1 (1:1)

Šajkaš – Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Janković. Strelci: Krstevski u 35. i Tedić u 76. za Borac, Pjošta u 33. minutu za Hajduk 1912. Žuti kartoni: Paroški, Malešević, Mirković, Krstevski, Rakić, Bursać (Borac), Pajović, Dimitrić, Mikan, Mihajlović (Hajduk 1912).

BORAC (Š): Todić 7, Pavlović 6,5, Paroški 7, Bursać 6,5, Gojković 7, Malešević 6,5 (od 46. Tedić 8), Grgić 7, Rakić 7 (od 73. Ljubojević -), Krstevski 7,5 (od 86. Petrović -), Maksimović 7, Mirković 7.

HAJDUK 1912: Pajović 6, Stevanović 6,5, Ljumović 6,5 (od 61. Mikan 6,5), Dimitrić 6,5 (od 90+2. Novaković -), Pjošta 7, Živković 7, Kočiš 6,5 (od 73. Vujović -), Mihajlović 7, Biočanin 6, Dimitrijević 6, Marinković 7.

Igrač utakmice: Tedić

Ključnu izmenu napravio je trener Podgorelec u poluvremenu, ubacivši na teren Nikolu Tedića, koji je u 76. podigao publiku na noge, postigavši pobedonosni gol za TV špice. Povukao je loptu ka ivici šesnaesterca i pogodio rašlje za radost domaćih navijača.

Prvo uzbuđenje viđeno je pred golom Kuljana, Paroški je ubacio, a Krstevski glavom zagrejao Pajovićeve dlanove.

Prekidi levonog Živkovića stvarali su probleme Šajkašanima, a u 33. minutu iz njegovog kornera i gužve pred golom Todića, najbolje se snašao Pjošta, savladavši ga – 0:1.

120 sekundi kasnije uzvratio je Krstevski, vrativši egal. Pre odlučujućeg pogotka Marinković je zapretio, ali je mladi golman Borca bio na mestu. Kada su svi mislili da će da uposli Pavlovića, koji se ubacivao, Tedić je prebacio loptu na desnu nogu i naciljao gornji levi ugao obezbedivši domaćinu velika tri boda.