471336_kikinda3_f

KIKINĐANI SE GOSTILI U “SRPSKOJ ATINI”: Nakon poraza od Partizana, crveno-beli se vratili na staze uspeha!

Pobeda za podizanje samopouzdanja uoči nastavka borbe za prvenstvene bodove.

Fudbaleri OFK Kikinde prethodnu takmičarsku godinu u okviru Vojvođanske lige Istok okončali su šampionski, a sjajne partije nastavili su i tokom jeseni u višem takmičarskom rangu.

Crveno-beli su ostvarili skor od osam pobeda, tri remija i četiri poraza i sa ukupno 27 osvojenih bodova u odlučujuće prolećne borbe ulaze sa treće pozicije i šest, odnosno četiri boda manje u odnosu na vodeći dvojac GFK Sloven iz Rume i inđisjki Železničar.

Kako bi što spremnije dočekali nastavak takmičenja, Kikinđani kroz kontrolne mečeve bruse formu. Do sada su u dva meča prvo savladali ekipu Zemuna rezultatom 3:2, da bi poslednjeg dana meseca januara poraženi od omladinske ekipe Partizana minimalnim rezultatom 0:1.

OFK Kikinda je u subotu 10. februara gostovala u Veterniku gde se sastala sa istoimenom ekipom koja se trenutno nalazi na sredini tabele južne grupe vojvođasnkog fudbala.

Nakon zanimljive fudbalske predstave pred oko stotinak ljubitelja fudbala crveno-beli su uspeli u drugom poluvremenu da ostvare očekivani trijumf.

Pogotkom Jokića u 19. minutu gosti stužu do prednosti, ali je 15 minuta kasnije domaćin preko Zličića stigao do poravnanja rezultata.

Ipak, iskusnija ekipa iz višeg takmičarskog ranga do pobedonosnom pogotka stiže dvadeseteak minuta pre poslednjg sudijskog zvižduka, a mrežu plavo-belih zatresao je rezervista Molnar.

– Prijateljska utakmica:
Veternik (Veternik) – OFK Kikinda (Kikinda) 1:2 (1:1)
Strelci: Zličić u 34. minutu za Veternik; Jokić u 19. i Molnar u 70. minutu za OFK Kikindu
Stadion: FK Veternik
Gledalaca: 100
Veternik (Veternik): Đuričin, Zličić, Švonja, Vilotijević, Sekulić, Turalo, Đurđević, Grujić, Pećoć, Zeljković, Galić. Igrali su i: Tomanić, N. Kisić, D. Kisić, Čalija, Vukotić, Gvozden, Ristić, Radosavčić, Mihajlović, Lepojević, Ušćumlić.
OFK Kikinda (Kikinda): Francuski, Ivanović, Beljić, Đukić, Mojsilović, Jokić, Rafael, Nađpal, Benke, Vemić, Vilovski. Igrali su i: Oparnica, M. Kecman, Radovanović, Lukić, D. Kecman, Barbul, Mirkov, Veljković, Živojnov, Molnar, Lolić.

Da podsetimo, na prolečnoj premijeri Srpske lige Vojvodina OFK Kikinda gostuje u Novim Banovcima ekipi Omladinca. Navedeni susret planiran je za treći dan meseca marta.

Da ranije, tj. 2. marta Veternik će u susretu 16. kola Vojvođanske lige Jug dočekati Jadran iz Golubinaca.

Izvor: Republika.rs