podunavac-belegis-dinamo-1945-pancevo

PODUNAVAC – DINAMO 1945 1:1

SRPSKA LIGA „VOJVODINA“

PODUNAVAC – DINAMO 1945 1:1 (1:0)

Belegiš – Gledalaca: 150. Sudija: Aleksa Grahovac (Novi Sad) 6,5. Strelci: Križan u 35. za Podunavac, Bogdanović u 59. za Dinamo 1945. Žuti kartoni: Milikić, Milosavljević (Podunavac), Delić, Lakić-Pešić, Lunc, Timotić (Dimamo 1945).

PODUNAVAC: Mitrović 7, Radošević 7, Radojčić 7, Maksimović 7, Milikić 7,5, Divac 8, Križan 7,5, (od 82. Čelar -), Despenić 7, (od 59. Ranđić 6,5), Milosavljević 7 (od 64. Todorović 7), Milojević 7,5, Miljković 7.

DINAMO 1945: Tasić 8, Sergej Đošić 7 (od 68. Kolocka -), Lunc 6,5, Košanin 7, Brkić 7, Petrović 7, Vukašin Marković 7, Delić 6,5, (od 53. Bogdanović 7,5), Bojić 7, Lakić-Pešić 7, Vanja Đošić 7 (od 86. Timotić -).

Igrač utakmice: Tasić

Slobodan udarac izveo je Milojević i šutirao pod prečku, a junak meča Tasić odbio je loptu u korner u 10. minutu. Miljković je prekršajem zaustavio Petrovića, a slobodan udarac traljavo izveo iskusni Brkić. Divac je mnogo pretrčao, kreirao je igru Podunavca dobio i nekoliko udaraca, uposlio je Despenića, koji je otišao u desnu stranu, a štoper gostiju Lakić-Pešić blokirao je šut. Nekoliko puta Milojević je pretio, poslao je loptu iz ugla terena a Radošević šutirao glavom iznad gola Pančevaca. Sporan je detalj u 29. minutu: Milojević je izveo prekid, ptgoper Maksimović trzajem glavom pogodio mrežu, ali podigao je zastavicu Novosađanin Zorić – ofsajd. Dva minuta kasnije tražili su penal Belegišani posle duela Tasića i kapitena Divca. Sjajan centaršut poslao je Milojević, a centarfor Križan šutirao pored čuvara – 1:0. Snažan udarac Vanje Đošića blokirao je Miljković, a evrogol postigao je šutem sa 23 metra Bogdanović – 1:1. Sporan je bio i detalj sredinom drugog poluvremena, kapiten Pančevaca Vukašin Marković napravio je prekršaj nad Divcem, domaćini su tražili još jedan jedanaesterac, sudija Grahovac odmahnuo je rukom. Šansu utakmice Čelar nije iskoristio, napadač Podunavca bio je sam ispred Tasića, golman gostiju odbranio je zicer, a ubrzo je Čelar promašio i loptu i dobru priliku.