Remi-u-Staroj-Pazovi
VREME ČITANJA: 5 min

SRPSKA FUDBALSKA LIGA – VOJVODINA: Remi u Staroj Pazovi

Jedinstvo – Kabel 1:1 (0:1)

STARA PAZOVA: Gledalaca: 200. Sudija: Bogićević (Zrenjanin) 6,5. Strelci: Bulat u 89. za Jedinstvo, Apostolovski u 14. za Kabel. Žuti kartoni: Bulat, Uremović (Jedinstvo), Apostolovski, Batos, Serdar, Soković (Kabel).

JEDINSTVO: Jevtić 7,5, Bulat 8, Malidžan 7 (od 72. Uremović 7), Gavrilović 75, Bobar 7, Knežević Matović 7, Trivunović 7 (od 78. Kojić -), Igrač 7,5, Piplica 7,5 (od 78. Bogićević -), Nakijevski 7 (od 46. Mrđa 7).

KABEL: Bogunović 7, Trninić 7, Marjanović 8, Batos 7,5, Soković 7, Novaković 7,5 (od 81. Vujošević -), Serdar 7, Petrović 7, Apostolovski 7,5 (od 60. Kudrić 7), Milisavljević 7 (od 86. Glišović -), Jelić 7,5.

Zanimljivo odmeravanje snaga u kojem su oba protivnika od prvog zvižduka igrali motivisano i disciplinovano. Malidžan se u gužvi našao pred Bogunovićem, ali je ispred njegovih nogu blagovremeno pokupio loptu. Gosti su iz prvog opasnijeg napada poveli. Vanja Apostolovski je pretrčao čuvara, utrčao u kazneni prostor i pogodio ugao. Do odlaska na odmor bilo je prilika na obe strane, povoljniju su imali gosti kada je Jelić prihvatio loptu iz slobodnog udarca Novakovića i glavom usmerio pored stative.

U drugom delu mreža gostiju se zatresla ali je radost prekinula pištaljka zbog nedozvoljene pozicije napadača. Domaćini su sve više pritiskali, rival se branio sve do 89, minuta kada je, posle udarca iz ugla, na odbijenu loptu natrčao Marko Bulat i jakim udarcem pogodio cilj.

Uremović je u nadomadi promapio dubinsku loptu, utrčao u šesnaesterac ali brzopleto je promašio.
Hajduk – Dinamo 0:1 (0:1)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 300. Sudija: Srđan Tanović (Subotica). Strelac: Lunc u 10. minutu za Dinamo 1945. Žuti kartoni: Vujović i Jovanović ( Hajduk 1912), a Košanin, Petrović i Đošić (Dinamo 1945). Crveni karton: Željko Račić, šef stručnog štaba Hajduka u 78. minutu zbog protesta.

HAJDUK 1912: Zuvić 8, Cicmil 5 ( od 46. Velkovski 6), Savković 7 ( od 85. Novaković -), Vujović 6 ( od 46. Plavšić 6), Vlaisavljević 6, Živković 7, Kočiš 7, Jovanović 7, Đurđević 6, Krneta 6 i Ljumović 6 ( od 78. Marković -).

DINAMO 1945: Tasić 8, Klještan 6, Lunc 7, Nikolić 6, Košanin 6, Jambrušić 7, Čižik 7, Brkić 8, Petrović 7 ( od 90+3 M. Marković -), V. Marković 6 i Đošić 7 ( od 69. Bogdanović -).

Obistinila su se predviđanja šefa stručnog štaba Hajduka Željka Račića da će susret protiv Dinama biti veoma težak, jer gost ima kvalitetan sastav, a i jednostavno „ne leži“ Hajduku. I tako i bi! Dinamo je slavio u Kuli minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol postignut je u 10. minutu. Minut pre gola brzi Čižik je u kontri ušao u šesnaesterac Hajduka i iskosa šutirao, no mladi golman Zuvić je sjajno intervenisao i izbio loptu u korner. Nakon kornera, lopta je na suprotnoj strani stigla do Petrovića koji sa korner linije centrira, a sam na šest metara od gola Hajduka bio je Lunc kojem nije bilo teško da savlada Zuvića. Sva igra gostiju nakon vođstva svela se na čekanje kontri. A Kuljani, imaju za čim da žale. U 31. minutu Jovanović je izveo slobodan udarac, u šesnaestercu gostiju najviši je bio Živković koji glavom spušta loptu Krneti koji sa 6-7 metara šutira, a Tasić brani. U 38. minutu napadač gostiju Jambrušić je sam u kontri, šutira, a golman Zuvić brani. U 42. minutu Jovanović je stvorio sjajnu priliku Kočišu koji sa 12 metara šutira u Tasića. U drugom poluvremenu gledali smo potpunu terensku inicijativu domaćina i prenemaganje gostiju koji su svaku priliku koristili da dobrano odleže na travi, kradući vreme, što je unelo nervozu u redove Hajduka pa njegovi igrači ni one stopostotne prilike nisu koristili, a najbolju za izjednačenje propustili su u 90. minutu kada je Živković šutirao iz slobodnog udarca, Tasić odbija loptu do Krnete koji iskosa šutira, lopta prolazi kraj Tasića, a na drugoj stativi sa metar udaljenosti loše je zahvata Plavšić i šalje preko prečke, tako da je susret okončan minimalnom pobedom Pančevaca.

Đ. Bojanić
Železničar – Radnički (Z) 4:0 (1:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji. Gledalaca: 250. Sudija: Aleksandar Bećanović (Sombor) 7,5. Strelci: Volarević u 16, Matijević u 50, Đokiću 65, 75. minutu. Žugi kartoni: Grković, Kačar (Železničar), Sandulović, Šemić, Maljukan (Radnički Zr).

ŽELEZNIČAR: Milanović 7, Milenković 7 (od 50. Bosnić 6,5), Šarčević 7, Brajić 7 (od 50. Nikolić 6), Matijević 7,5, Đokić 8 (od 75. Kaurin -), Petrović 7 (od 75. Grković -), Volarević 7,5 (od 67. Radman 6,5), Osman 7, Živanović 7, Jaćimović 7.

RADNIČKI (ZR): Ranđelović 7, Kosović 6 (od 73. Kovačević -), Nikolić 6, Vrbljanac 6, Stevanović 6 (od 46. Pecarski 6), Popov 6, Kovačević 6 (od 73. Radić -), Arsić 6, Janjatović 6 (od 46, Maljukan 6), Borisavljević 6, Sandulović 6 (od 73. Šemić -).

Železničar je bez velikih problema slavio protiv Radničkog i pokazao još jednom kakve su mu visoke ambicije. Ekipa iz Inđije je slavila ubedljivo, a da nije bilo golmana Ranđelovića, gosti iz Zrenjanina otišli bi sa pola tuceta kući,

Blistao je Slavoljub Đukić koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

B. I.
Sloven – OFK Kikinda 2:0 (0:0)

RUMA: Stadion u Borkovačkoj dolini. Gledalaca: 500. Sudija: Ivan Repček (Vrbas) 8. Strelci: Ignjić u 55. i B. Ilić u 79. minutu. Žuti kartoni: Jandrić, Stojisavljević, Ignjić (Sloven), a Mirkov (OFK Kikinda)

SLOVEN: Šegavac 7,5, Simić 7,5, Radović 7, Lukešević 7, B. Ilić 7,5 (od 85. Maksimović -), Batalo 6,5 (od 62. Stojisavljević -), Radišić 7, Marinković 6,5 (od 46. Aleksić 6,5), Perošević 6, Kuljanin 7,5 (od 62.Jandrić -), Ignjić 7,5 (od 85. Stevanović -).

OFK KIKINDA: Savkov 7,5, Beljić 6 (od 80. Lukić -), Bencke 6,5, Mirkov 6,5, Ivanović 6, Mojsilović 6,5, Kecman 6 (od 59. Molnar 6), Đukić 6,5 (od 59. Popeskov 6,5), Remigus 7,5, Barbul 6 (od 59, Janjić 6,5), Lolić 6,5. Igrač utakmice: Ilić

Član srpskoligaškog karavana iz Rume uspeo je da na kolena baci Kikinđane. Rivali su vodili žestoku borbu na svakom delu terena, šansi je bilo na obe strane, ali realizacija je bila privilegija domaćina.

Gol sa vođstvo postigao je Ignjić, a čuvara mreže OFK Kikinde matirao je u desetom minutu drugog dela, udarcem iz okreta sa osam metara.

Prednost je udvostručio kapiten Brana Ilić, matom u 79. minutu. Šutirao je iz dobre pozicije posle asistencije Peroševića, Savkov je ispustio loptu, ali legla je na nogu Iliću i iz drugog pokušaja bio je precizan.