1684010076372

Remi po meri drugih

Sloven – Železničar 0:0
Stadion: FK Sloven u Rumi, gledalaca: 500, sudija: Ljubiša Berenji, pomoćnici: Saša Vukas i Luka Trbojević, žuti kartoni: Brana Ilić, Cvijić (Sloven), Matijević, Živanović (Železničar), crveni karton: Smiljnić (Železničar).
Sloven: Šegavac, Malović, Jandrić, Puzić, Brana Ilić, Živković (Dujić), Batalo (Parmaković), Savić, Georgije Ilić (Savinović), Stevanović, Cvijić (Vukmanović).
Železničar: Milinović, Bosnić, Matijević, Smiljanić, Bajić (Sudžum), Osman, Radman, Trbović, Živanović, Šahurić (Grković), Saračević.
Derbi susret 26. kola Vojvođanske lige „Jug“ nije doneo pobednika, pa ni golove. Kad se sve sabere domaćin je bio bolji, imo nekoliko prilika, ali odlični Milinović na golu tima iz Inđije je sačuvao svo tim poraza. Ovaj rezultat najviše odgovara najbližim pratiocima Hajduku iz Divoša i Slobodi iz Donjeg Tovarnika.
U prvom poluvremenu smo gledali uglavnom izjednačenu igru sa po par pokušaja na obe strane. Najbolju priliku Sloven je propustio u 44.minutu kada je posle centaršuta Brane Ilića sa desne strane Georgije Ilić pokušao sa par metara, ali je Milinović sjajno reagovao.
Tokom drugog dela gledali smo oprezniju, ali i nervozniju igru. Nije bilo mnogo uzbuđenja sve do 74.minuta kada su domaći mogli do gola. Prvo je sa ivice kaznenog prostora odlično šutirao Puzić, ali je Milinović poslao loptu u korner. Nakon udarca iz ugla probao je i iskusni Brana Ilić, no Miloš Milinović je ponovo sjajno intervenisao.
U poslednjih desetak minuta gosti su ušli sa igračem manje pošto je iskusni Goran Smiljanić dobio direktan crveni karton zbog udaranja Milenka Malovića. Brojčanu prednost na terenu Rumljani nisu uspeli da materijalizuju. Na kraju je ostalo 0:0.
Trener domaćih Zoran Grujić posle meča je rekao:
„Teška utakmica za obe ekipe, pravi derbi. Bili smo bolji, imali četiri stopostotne šanse. Nismo ih iskoristili jer je na golu gostiju bio sjajan Miloš Milinović. Ostala su još četiri kola do kraja i biće neizvesno ko ulazi u viši rang“.
U narednom 27. kolu Sloven gostuje Šajkašu u Kovilju, dok će Železničar ugostiti u derbiju Slobodu iz Donjeg Tovarnika.