Derbi Pomoravlja završen bez pobednika

U derbiju Pomoravlja danas nije bilo pobednika, a oba gola postigli su igrači domaćina.

GFK JAGODINA – SFS BORAC 1:1
Gradski stadion u Jagodini, sudija: Marko Ćirić (Pirot), strelci: Nikola Bogdanović u 45.+2 za Jagodinu, Zoran Galić u 14. minutu (autogol) za SFS Borac, žuti kartoni: Galić, Radmanović (Jagodina), Veljković, Conić (SFS Borac).
JAGODINA: Kovačević, Đorđević, Galić, Gajić, Cmiljanović (Čakić), Bogdanović, Ignić (Kocić), Janković (Marković), Kostić, Ranđelov, Radmanović (Svrzić).
SFS BORAC: Lazarević, Gajić, Milenković, Veljković, Conić (Vučić), Ilić (Zlatković), N. Simić, Stojanović, Petrović (Mirkailo), Mitaković (S. Smić), Lazić.
Duel Jagodinaca i Paraćinaca završen je bez pobednika, ali su gledaoci ipak zadovoljni napustili stadion.
Borbena igra rivala koji su u komšijski derbi ušli u različitom raspoloženju. Domaćin je nastavio seriju bez pobede, dok su gosti osvajanjem boda nastavili seriju dobrih igara.
Oba gola zvanično su pripisana domaćim fudbalerima. U 14. minutu posle udarca Nenada Simića poslednji je loptom igrao Zoran Galić, i praktično postigao autogol.
Sve rezultatski važno viđeno je pred odlazak na odmor. U sudijskoj nadiknadi vremena Nikola Bogdanović je postigao izjednačujući pogodak.
Paraćinci su imali više udaraca (8-14), i više šuteva u okvir gola (3-5). Iskusniji sastav SFS Borca izveo je i 6 kornera, Jagodinci samo 2, ali do kraja promene rezultata nije bilo.
U sledećem, 27. kolu Srpske lige Istok SFS Borac na svom terenu dočekuje Radnički iz Svilajnca, dok će Jagodina u gostima odmeriti snage sa vodećom Dubočicom.