Piroćanci lako i ubedljivo do novih bodova

Radnički je na svom terenu ubedljivo pobedio Jedinstvo u utakmici koja je najavljena kao jedan od derbija 22. kola Srpske lige Istok.
Paraćinci su pretili posle 3 odlične utakmice i dve pobede, ali je na terenu u Pirotu postojao samo jedan tim.
Domaćin je upisao novu “trojku” rezultatom 4:0 u utakmici koja je poslužila kao priprema za derbi sezone i duel sa Dubočicom u Leskovcu.
Piroćanci su poveli već na početku utakmice golom Leskovčanina Alekse Kostića Milutinovića koji je posle kornera bio najprisebniji u šesnaestercu Paraćinaca.
Minut kasnije još jedna prilika za domaće, ali Đurović nije iskoristio grešku uspavane odbrane Jedinstva.
Već u 12. minutu bilo je jasno da bodovi ostaju u Pirotu. Nemanja Petrov je na asistenciju Nikolića savladao nemoćnog golmana Ćuruviju.
U nastavku je najpre iskusni Denis Ristov u 57. minutu raspršio sve eventualne dileme oko pobednika jednog od derbija kola. U sudijskoj nadoknadi vremena Nemanja Mančić je “overio” rutinsku pobedu svog tima.