1681596437981

Jedan, ali vredan za tri boda

Sloven – Jedinstvo  1:0
Stadion: FK Sloven u Rumi, gledalaca: 200, strelac: 1:0 Jandrić 68.minut, sudija: Miloš Ivanović, pomoćnici: Vladimir Tošić i Dejan Bilić, žuti kartoni: Stevanović, Vidović (Sloven), Trpčević, Jelić, Đekić, Topić (Jedinstvo).
Sloven: Šegavac, Simić, Savinović, Jandrić (Damjanović), Puzić (Vidović), Brana Ilić (Jovanović), Batalo, Savić, Georgije Ilić (Parmaković), Stevanović, Cvijić.
Jedinstvo: Tojzan, Trpčević (Zirić), Jelić, Đekić, Trkulja (Topić), Pantić (Radusuin), Janjić, Ivan, Jovišić (Petrović), Trišić (Zekić), Senderak.
Derbi susret 22. kola Vojvođanske lige „Jug“ doneo je tvrdu i borbenu utakmcicu sa malim brojem šansi. U prvom delu početak je pripao gostima koji su visokim presingom iznenadili domaćine. Kako je igra odmicala, tim iz Rume je preuzimao kontrolu nad dešavanjima na terenu. Ipak na odmor se otišlo bez golova 0:0.
U nastavku terenska inicijativa Slovena, Jedinstvo se odlučilo za kontre. Ni u takvoj konstalaciji snaga nije bilo puno prilika. Jednu od retkih domaći sastav je iskoristio u 68.minutu. Iskusni Brana Ilić je petom proigrao Jandrića iza leđa odbrane ekipe iz Rumenke, a ovaj je udarcem po zemlji u kontra ugao uz pomoć stative postigao gol 1:0. Do kraja utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja pa su Rumljani sačuvali prednost i prvo mesto na tabeli.
Šef struke Jedinstva Dejan Vuletić je posle meča prokomentarisao:
„Čestitam domaćinu na zaslužeoj pobedi. Mi smo mlada ekipa sa dosta kadrovskih problema pred ovu utakmicu. Prvo poluvreme smo izgledali kako smo zamislili, probali smo kroz posed da dođemo do šansi. Domaćin ima zaista kvalitetnu i iskusnu ekipu i ja im želim da ispune sve svoje ciljeve. Zasluženo se nalaze na mestu na kom su sada“.
Trener ekipe iz Rume iskusni Zoran Grujić je rekao:
„Čestitke svim akterima današnje utakmice, pogotovo protivniku. Prvo poluvreme nam niko do sada nije parirao po posedu lopte kao Jedinstvo danas. Mi smo i klupski i na terenu i organizaciono zaokruženi. Malo iskustva je donelo veliku prednost“.
Sloven u narednom kolu gostuje Dunavu u Starim Banovcima, dok će Jedinstvo ugostiti Slobodu iz Donjeg Tovarnika.