1681502781426

Sjajan meč na BASK Areni

BASK TEK – Teleoptik  2:2
Stadion: BASK Arena, gledalaca: 200, strelci: 0:1 Petrović 2.minut, 1:1 Stupar 59.minut, 1:2 Petrović 65.minut, 2:2 Novitović 88.minut, sudija: Jelena Međedović, pomoćnici: Ivana Jovanović i Nemanja Perišić, žuti kartoni: Šalipur (BASK), Dukić, Stanković, Subotić, Krstić (Teleoptik).
BASK: Knežević, Bjelanović (Novitović), Karišik, Jovanović (Rašković), Andrić, Gavrilović (Stojanović), Stupar, Đokić, Šalipur (Pavlović), Avramović (Radlovački), Lukić.
Teleoptik: Gočmanac, Dukić, Stanković, Subotić, Purić, Đurić, Stojanović (Stamenković), Arambašić Čermelj (Miladinović), Petrović, Krstić.
Dobra fudbalska predstava kraj Careve ćuprije. Duel dve ekipe koje se nalaze u vrhu tabele doneo je dosta uzbuđenja i golova.
Gosti su poveli već u 2.minutu. Đorđe Petrović je dobio loptu na ivici kaznenog i sjajnim udarcem pogodio gornji ugao gola BASK-a 0:1. U nastavku prvog dela veći posed su imali domaćini, ali su bolje prilike propustili gosti.
Nastavak je doneo golove. Angažovanija igra BASK-a je donela izjednačenje u 59.minutu. Sa leve strane je centrirao Gavrilović, a visoki Stupar je glavom poslao loptu u mrežu 1:1. Vrlo brzo Teleoptik ponovo vodi. Sevnula je kontra tima iz Zemuna, Arambašić je bio asistent, opet je strelac bio Petrović 1:2.
U samom finišu tačnije u 88.minutu postavljen je konačni rezultat. Nakon slobodnog udarca sa leve strane, na drugoj stativi Karišik je vratio loptu pred gol gostiju gde je najsnalažljiviji bio Novitović i smestio loptu u mrežu 2:2.
Prvi trener domaćih Zoran Ljubinković je nakon meča rekao:
”Jedna teška utakmica protiv dobre i kvalitetne ekipe Teleoptika. Rezultatom nism zadovoljan, igrom jesam. Borili smo se, igrači su se zalagali, dva puta smo se vratili iz rezultatskog minusa”.
Naredno kolo se igra sledećeg vikenda. Teleoptik će ugostiti Sinđelić, dok BASK gostuje ekipi Ušća.