Nevreme, prekid, pa slavlje domaćina u derbiju Istoka

U derbiju 20. kola Srpske lige Istok prekid zbog nevremena i jake kiše i na kraju slavlje domaćina.
Pobedom nad ekipom Meševa (1:0) Dubočica, se makar na jedan dan, vratila na lidersku poziciju na srpskoligaškom Istoku.
Sa početkom utakmice počela je i jaka kiša koja je u 10. minutu prerasla u pravo nevreme. Jaka kiša, naleti vetra, uz grmljavinu i sevanje munja prisilile su zvaničnike na prekid utakmice.
Derbi kola nastavljen je posle pola sata, u uslovima koji su bili teški za igru i pred ispražnjenim tribinama jer su navijači spas o vetra, kiše i grmljavine potražili van Sportskog centra Orion u Mrštanu.
Pobednik je odlučen u 38. minutu. Posle kornera najviši u skoku pred golom Meševa bio je Filip Tolić i udarcem glavom poslao moptu u mrežu gostiju.
U nastavku su borbeni gosti uspeli da uspostave terensku ravnotežu, ali ozbiljnijih prilika pa ni promene rezultata, nije bilo.