334123610_1231705707709884_2917758034969229706_n

Vojnić sa bele tačke srušio Bajmok u derbiju kola

Ekipa Bačke 1901 slavila je u derbiju 17. kola Vojvođanske lige Sever, pala je ekipa Radničkog 1905 iz Bajmoka (1:2).
Stadion: Radničkog, Bajmok. Gledalaca: 400. Sudija: Balša Ćeranović (Lovćenac). Žuti kartoni: Marinković, Vujić, Lebović i Kolak (Radnički 1905). Temunović i Glišović (Bačka 1901). Crveni karton: Marinković (Radnički 1905).

RADNIČKI 1905: Glišić, Maravić, Kolak, Tosenberger (Ljubojčić), Lebović, Babić, Miletić, Šimić (Milić), Vujić (Đurić), Marinković, Orčić.

BAČKA 1901: Vuković, Đurović, Temunović (Malenčić), Anđić, Vojnić, Milijašević, Mezei, Glišović, Šijačić, Pantelić, Rajkovača (Kiš).

Dve pobede ostvarila je Subotička Bačka 1901 – naš najstariji klub u prolećnoj fazi prvenstva i tako na najbolji mogući način obezbedila sebi sigurnu poziciju i borbi za opstanak. Bačka 1901 je povela golom Luke Đurovića u 35. minutu meča i tako otišla na poluvreme sa minimalnom prednošću. Gol je stigao posle propuštenih šansi domaće ekipe.

U drugom poluvremenu domaćinu dosuđen jedanaesterac koji nisu realizovali. Sam finiš je bio buran u 67. minutu meča drugi žuti karton je zaradio igrač domaćih Miloš Marinković zbog nasilnog ponašanja. U 87. minutu dosuđen je kazneni udarac za goste, a Dariu Vojniću nije bilo teško da se upiše po 15. put u listu strelaca. Mirno je čekao da se golman baci i samo loptu prosledio po sred gola. Samo minut posle izvedenog jedanaesterca, Srđan Babić postiže počasni pogodaka za domaćina ali vremena više nije bilo i Bačka nosi u Suboticu tri boda.

Bačka 1901 je na osmoj poziciji na tabeli sa 24 osvojena boda, dok je Radnički na šestoj poziciji sa 27 osvojenih bodova. U sledećem kolu Bačka 1901 će dočekati Preporod, dok će Radnički 1905 gostovati Vojvodini u Bačkom Gradištu.