IMG_20230312_233154

Polet siguran na startu proleća

Fudbaleri Poleta iz Ljubića opravdali su ulogu favorita i svladali Mačvu iz Bogatića.
Polet – Mačva 2:1
Stadion: FK Polet u Ljubiću, gledalaca: 200, strelci: 1:0  Grujičić 21.minut, 2:0 Grujičić 33.minut, 2:1 Arnautović 44.minut, sudija: Milan Balinovac, pomoćnici: Duško Đurić i Đorđe Milosavljević, žuti kartoni: Vujović, Popović, Pavlović (Polet), Milutinović, Simić, Milanović (Mačva).
Polet: Gavrilović, Filip Bugarčić, Milutin Bugarčić, Tomić, Vujović, Božović, Gavrović, Savić (Milosavljević), Popović (Miletić (Pavlović)), Grujičić (Kuljanin), Obrenović (Mirković).
Mačva: Popović, Milutinović, Marinković (Isaković), Simić, Obradović, Đuričić, Blažić (Jerotić), Subotić, Milanović (Šaponja), Arnautović, Trifunović.
Domaći tim je došao do važne pobede koja ga ostavlja u gornjem delu tabele. Gostima je ostala briga oko borbe za opstanak. Sve je rešeno u prvih 45 minuta.
Ekipa iz Ljubića je povela u 21.minutu preko Vladimir Grujičića 1:0. Isti igrač je svojim drugom golom u 33.minutu duplirao prednost svoga tima 2:0. Tim iz Bogatića je preko Aranautovića u 44.minutu smanjio zaostatak 2:1.
U nastavku nije bilo golova. Domaćin je znalački sačuvao prednost i osvoji tri boda na startu prolećnog dela prvenstva. Narednog vikenda u 17. kolu Srpske lige ”Zapad” Polet gostuje Slogi u Bajinoj Bašti, dok će Mačva gostovati Borcu u Čačku.