Derbi kola na Istoku odlučen evrogolom

Fudbaleri Radničkog krenuli su u odbranu jesenje titule pobedom u derbiju kola u duelu sa Jagodinom.
Duel bivših prvoligaša doneo je “tvrdu” utakmicu, bez mnogo sadržaja kada su u pitanju šanse i lepe akcije. Na kraju pobeda Radničkog rezultatom 1:0.
Pobednik je odlučen u 64. minutu kada je “rezervista” Aleksa Petrović, samo 3 minuta nakon ulaska u igru, vero golom zatreso mrežu Jagodinaca. Izborio se Petrović za poziciju, sa preko 30 metara jakim i preciznim udarcem poslao loptu u levi ugao gola gostiju.
Mladi sastav Jagodine pokušao je posle pogotka domaćina da stigne do izjednačenja, ali promene rezultata nije bilo.
U sledećem, 17. kolu Srpske lige Istok Radnički gostuje u Meševu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom. Jagodina će u Svilajncu odmeriti snage sa ekipom Radničkog.