Fenjeraš zaustavio lidera, Paraćincima komšijski derbi

Nedeljni matine na srpskoligaškom Istoku doneo je dva izuzetno zanimljiva duela.
U Nišu veliko iznenađenje. Fenjeraš je uspeo da zaustavi neprikosnovenog lidera iz Pirota i prekine neverovatnu seriju Radničkog od 10 uzastopnih pobeda.
Najavu iznenađenja na niškom Bubnju doneo je Vuk Jovanović koji je u 38. minutu doveo “cariće” u vođstvo. Izjednačenje i bod Piroćancima doneo je Dragan Ilić golom u 67. minutu.
U derbiju Pomoravlja ali i derbiju kola SFS Borac je pobedio Jagodinu rezultatom 2:1.
Domaći su prvi stigli do gola. U 40. minutu posle gužve u šesnaestercu gostiju najprisebniji je bio Nemanja Conić i doveo svoj tim u vođstvo.
U 45. minutu posle centaršuta sa leve strane loptu je zakačio jedan od igrača Borca i autogolom izjednačio rezultat.
Početkom drugog poluvremena Jagodinci su pogodili prečku, a do gola su ponovo prvi stigli Paraćinci.
U 57. minutu posle centaršuta sa leve strane loptu je na 13-14 metara primio Nenad Simić i efektnim udarcem pogodio levi ugao gola domaćih i doneo pobedu svom timu.