3

Somborci savladali imenjaka u Zrenjaninu (FOTO)

Fudbaleri Radničkog iz Sombora savladali su imenjaka u Zrenaninu rezultatom 4:2. Ovom pobedom Somborci su zadržali mesto u vrhu tabele.
U 19. minutu Petrović asistira za Juhika koji goste dovodi u vođstvo od 0:1. Nedugo zatim Marković odlično pronalazi Jovanića koji povisuje na  0:2 za Somborce. U 39. minutu brzu kontru domaćih predvodi Marković, odlično proigrava Krstinića koji desno iskosa pogađa suprotan ugao golmana gostiju Vidakovića za 1:2. Na samom kraju prvog poluvremena Vido Marković odigrava dupli pas sa Jovanićem  koji postiže pogodak za 1:3 na poluvremenu za goste iz Sombora.
U drugom poluvremenu domaći su preko Jelića dva puta pripretili, ali  je golman Vidaković bio siguran na golu. Vido Marković nakon asistencije Antunića postiže svoj drugi gol za goste u 60. minutu za 1:4. Runjevac probija po desnoj strani dodaje za Bugarina koji šalje loptu pod prečku  i smanjuje na 2:4 u 75. minutu.
FK RADNIČKI ZR: Lekić Milovan, Marković Blagoje, Runjevac Jovan, Janjatović Danilo (od 63. Uroš Markoski), kapiten Krstinić Nikola, Stevanović Ljubomir, Jelić Mihajlo (od 63. Bugarin Živko), Maoduš Aleksandar, (od 71. Bugarin Branislav), Rosić Jovan (od 63. Jovanović Nebojša), Šemić Zoran (od 71. Cvejić Danilo), Turkulj Milan. Rezerve: Nosalj Andrej, Mastilo Marko. Trener: Predrag Kandić.
FK RADNIČKI 1912 (SOMBOR): Vidaković Milan, Dimković Veljko, Miličković Miloš (od 62. Vujošević Novak), Petrović Novica (od 46. Matijević Milan), Marković Vido, Jovanić Luka (od 46. Glišović Đorđe), Juhik Dejan, Švonja Zoran (od 46. Stevanović Nikola), Jančić Luka, Goronjić Mihajlo, Antunić Igor (od 62. Erdelj Mile), Pehilj Filip, Ibišić Mihael.