New Project (7)

Borac bolji od Sloge u komšijskom derbiju

Fudbaleri Borca iz Čačka, slavili su protiv kraljevačke Sloge rezultatom 2:1.
Borac jeste u ovu utakmicu ušao kao veliki favorit. Učinak od četiri (sada pet) pobede i jednog poraza doveo ih je na drugu poziciju.
Sloga i posle ovog 6. kola, ne zna za pobedu. Kraljevčani uz tri remija, imaju i tri poraza i zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli.
Borac se namučio kako bi stigao do ove pobede. Gosti iz Kraljeva su vodili od 34. minuta. Mrežu domaćih pogodio je Nemanja Panić.
Čačani su uspeli da izjednače do kraja prvog poluvremena. U 41. minutu, dosuđen je penal za domaće. Siguran sa bele tačke bio je Baždarević (1:1).
U drugom poluvremenu, Borac je napadao i pokušavao da dođe do sva tri boda. I gosti su bili opasni u nekoliko navrata, ali ni jedni ni drugi nisu uspevali da postignu gol.
Trenutak odluke desio se u 78. minutu kada Kuveljić postiže pogodak i stavlja tačku na ovaj meč.