Revija kartona i golova u derbiju Istoka

Svega je bilo u derbiju Srpske lige Istok odigranom u Sportskom centru Orion u Mrštanu.
Čak 7 golova u meču kome je Dubočica pobedila Timočanin rezultatom 5:2.
U nervoznom derbiju 5 žutih kartona igračima Dubočice i 4 gostujućim igračima. Uz to i crveni karton kapitenu Timočanina Milošu Stojanoviću u 42. minutu.
Prvi su do gola stigli gosti preko Ivice Jovanovića koji je efektno u 8. minutu zatresao mrežu domaćina.
Da je i dalje jedan od najboljih igrača na srpskoligaškim terenima, kapiten Dubočice Dušan Savić je potvrdio je potvrdio svojim prvim golom u 17. minutu.
U finišu prvog poluvremena kulminacija nervoze.
U 42. minutu sudija Dušan Savić iz Paraćina bio je neodlučan nakon efidentnog starta nad kapitenom Savićem u šesnaestercu Timočanina. Posle kraćeg razmišljanja ipak je pokazao na belu tačku.
Bio je to signal za žestoke proteste gostiju. Ceh za gužvu platio je kapiten gostiju Miloš Stojanović koji je zaradio direktan crveni karton.
Savić je posle petominutnog prekida bio siguran i iz jedanaesterca doneo izjednačenje svom timu.
U nastavku ponovo na sceni Dušan Savić koji je posle prodora i asistencije Kostića svojim trećim pogotkom u 54. minutu najavio da bodovi ove subote ostaju u Leskovcu.
Kada je “rezervista” Ivan Milić u 65. minutu postigao i četvrti gol za domaće postavljalo se samo pitanje koliko će ubedljiva biti pobeda domaćina u derbiju.
Gosti se nisu predavali. U 74. minutu Marko Radosavljević je smanjio prednost domaćina na 4:2.
Tačku na nervozni derbi stavio je Luka Paunović u 84. minutu kada je lopta peti put završila u mreži Timočanina.