IMG_1198

Trka u troje se nastavlja

U derbi susretu 20.kola Srpske lige “Beograd” odigranom danas pre podne na Adi Ciganliji domaći Radnički NB i Zemun igrali su bez golova 0:0.
Bila je to tvrda utakmica, prava takmičarska gde je gostima pripalo prvo poluvreme a domaćinima drugo.Tokom čitavog toka susreta nismo videli mnogo prilika. Najbliži golu Zemun je bio u 36.minutu kada je Lazar Ristovski odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, a iskusni golman Radničkog Borivoje Ristić sjajnom paradom uz pomoć prečke sačuvao svoju mrežu.
Drugo poluvreme pripalo je Novobeogradjanima koji su imali veći posed lopte i nekoliko udaraca ka golu Zemuna.Najbolju šansu dođi ne koriste u 66.minutu.Nikola Rakić je dobio loptu na desnoj strani, uputio odličan centaršut a centarfor Marko Branković glavom tukao pod prečku, no mladi Lazar Slavković čuvar mreže gostiju atraktivnom paradom poslao loptu u korner. Do kraja meča su i jedni i drugi udarcima iz daljine pokušali da stignu do pogotka ali nije bilo promene rezultata.Obe ekipe nastavljaju trku sa OFK Beogradom za prvo mesto i plasman u Prvu ligu.
Navijači Zemuna bili 12. igrač gostima
RADNIČKI (NB) – ZEMUN 0:0
STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Uroš Ržić . POM.SUDIJE: Marko Rakić  i Nemanja Arnautović . ŽUTI KARTONI: Đokić, Trajković Đuričić, Veličković i Unković (Radnički NB), Vukić (Zemun).
RADNIČKI (NB): B.Ristić, Lekanić, Nedeljković, Unković, Trajković, Đuričić (Milivojević), A.Ristić (Rakić), Ahmetović, Branković, Đokić (Popović), Veličković.
ZEMUN: Slavković, Vukić (Đurković), Stojanović, Jovanović, Đalović, Mijailović, Avram (Dakić), Račić (Kapetanović), Kiso, Ristovski, Stevanović (Ivanović).