275664573_458404542746494_9106366506929455319_n

Somborci slavili u derbiju

U derbiju kola somborski Radnički je u jednoj tvrdoj utakmici bez mnogo prilika za gola savladao Feniks 1995 rezultatom 1:0.
U prvom poluvremenu viđena je igra bez golova, u ravnopravnoj odmeravanju snaga domaći su jednom pripretili golmanu Filipoviću, dok su sa druge strane fudbaleri Feniksa dva puta ugrozili gol Ćopiću i to preko Mijatovića i Ilića.
U drugom delu slična priča, a domaći postižu ispostaviće se pobedonosni gol postižu u 80. minutu preko rezerviste Milovanovića. Ovom pobedom Somborci su se približili vrhu tabele, a Feniks je povećao zaostatak za vodećom ekipom.
Radnički 1912 – Feniks 1995 1:0
Strelci: 0:1 Milovanović (80).Sombor. Gledalaca:200. Glavni sudija: Neđo Mrđa (Pančevo), pomoćnici: Vladimir Radosavljević (Pančevo), Boško Rašković (Pančevo). Žuti kartoni: Stevanović, Kartalija za Radnički 1912, Popović, Mijatović, Anđelković i Matić za Feniks 1995.  Crveni kartoni: NEMA.
Radnički 1912: Ćopić, Dašić, Stevanović, Šveljo (Matijević), Avdić (Rančić), Mirkov, Kartalija, Vasiljević, Lazović (Milovanović), Goronjić, Antunić.
Feniks 1995: Filipović, Čalić (Jelović), Šalipur (Panović), Marjanović, Radišić, Ilić, Dimitrić, Popović, Mijatović, Anđelković, Juriša (Matić).